İptal / İade Koşulları ve Güvenlik

Tahsilat Programının Kullanımı

https://odeme.gubretas.com.tr/ adresine kurulu bulunan bu program sadece tahsilat amacıyla kullanılacak olup satın alma işlemleri için kullanılamayacaktır. Satın alma sürecinde sipariş verme işlemleri doğrudan GÜBRETAŞ ile irtibat kurularak gerçekleştirilebilecektir. Daha sonra verilen siparişler ödemelerinin gerçekleştirilmesi için otomatik olarak bu tahsilat programına gelecektir. Bu programdan sadece ödeme işlemleri gerçekleştirilebilecektir.

Sipariş tutarlarının tamamının elektronik olarak 3D güvenlik şifreleri ile sanal poslar üzerinden ödenmesinin ardından yapılacak değerlendirme ile siparişler onaylanacak, onaylanmış siparişlerin sevk süreci başlayacaktır. Siparişlerin onaylanması için ödemelerinin tamamının gerçekleşmesi gerekse de yeterli olmayabilecektir. Siparişlerin onaylanması ve sevk süreci ile ilgili GÜBRETAŞ ile irtibat kurulup bilgi alınmalıdır.

 

Sipariş ve Ödeme İptali

GÜBRETAŞ’tan ürün siparişlerinin verilmesi gibi siparişlerin iptali, ödemelerin iptali ve iadesi de ilgili mevzuata, GÜBRETAŞ ile aktedilen sözleşmelere ve imzalanan taahhütnamelere uygun olarak GÜBRETAŞ ile doğrudan irtibata geçilerek gerçekleştirilebilecektir.

 

Kişisel Bilgi Güvenliği

https://odeme.gubretas.com.tr/ müşterilerinden üyelik ve alışveriş sırasında alınan tüm kişisel bilgiler mevcut en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik sistemleriyle korunmakta, sadece yetki sahibi personel ve gerekli durumlarda kullanıcı onayı ile görüntülenebilecek bir ortamda saklanmaktadır. Bu bilgiler yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Kişisel bilgilerin kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir şekilde açıklanmaması, yayınlanmaması, üçüncü şahıslarla paylaşılmaması firmamız tarafından taahhüt ve garanti edilmiştir.

 

Ödeme Bilgileri Güvenliği

https://odeme.gubretas.com.tr/ 256bit güvenlik sertifikasına sahiptir. https://odeme.gubretas.com.tr/ dan yapılan alışverişlerde verilen kredi kartı bilgileri siteden bağımsız olarak Globalsign tarafından sağlanan 256bit SSL şifreleme protokolü kullanılarak anlaşmalalı bankaların sistemine aktarılır ve banka tarafından sorgulama işlemi yapılır. Sorgulama sonucu anında müşteriye iletilir ve ödeme işlemi tamamlanır. Girilmiş olan kart bilgileri direk olarak bankaya iletilmekte; tüm işlemler müşteri ve banka arasında gerçekleşmektedir. Bu bilgiler hiçbir şekilde site tarafından görüntülenemediği ve kaydedilmediği için bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesi mümkün değildir. Ödeme sayfasının sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi sayfanın SSL ile şifrelenerek güvenlik altına alındığını göstermektedir.

 

Güvenlik Uyarısı

Kredi kartı bilgilerinin çalınması gibi durumlar büyük çoğunlukla fiziki ortamlarda gerçekleşmektedir. Bu nedenle restoran vb. yerlerde kredi kartlarının kullanılması veya kart numarasının başkalarına verilmesi tavsiye edilmemektedir.

Kredi kartının çalınması, kaybolması veya izinsiz kullanıldığının fark edilmesi gibi durumlarda zaman kaybedilmeksizin kartın ait olduğu banka ile irtibata geçilmeli ve durum bildirilmelidir. https://odeme.gubretas.com.tr/ tarafından tespit edilen kredi kartı sahtekarlığı durumlarında ilgili banka ve kart sahibi durum hakkında bilgilendirilmektedir.